Notariusz Historia - dobrynotariusz.eu

przez michael-bro
2 lata ago
992 Odwiedzin

Historia notariuszy przebyła długą drogę od uczonych w Piśmie starożytnego Egiptu do mobilnych usług notarialnych dzisiaj. Jednak przez lata dominował jeden główny temat: Rola notariusza zawsze była wysoko ceniona i godna szacunku wśród szanowanych urzędników publicznych. Dane historyczne miały różne źródła zaangażowania notariuszy, nawet zanim wykorzystano ich do zapobiegania nadużyciom finansowym – co ma miejsce przede wszystkim obecnie. Oto spojrzenie wstecz na notariuszy od wczesnych lat i kilka innych historycznych odniesień do kwestii notarialnych.

Historia pieczęci notarialnej:


Zawód notariusza sięga 2750 r. p.n.e. w Egipcie, gdzie „uczonym w Piśmie” powierzono zarządzanie oficjalną korespondencją i transakcjami. Niektóre pisma, ogłoszenia i dokumenty podatkowe musiały zostać zweryfikowane, aby mogły mieć skutki prawne.
W XIII i XIV wieku zawód notariusza zaczął bardziej przypominać rolę, jaką pełnią obecnie. notariusz był zazwyczaj członkiem Kościoła Anglii, z uwagi na fakt, że analfabetyzm był powszechny. Z biegiem lat, w miarę jak coraz więcej obywateli uczyło się czytać, wymóg bycia duchownym był mniej istotny. W tych czasach, gdy wzrastał handel transatlantycki, notariusze również cieszyli się dużym zainteresowaniem.
Amerykański system prawny opiera się na systemie Anglii, więc rola notariusza sięga czasów kolonialnych w kraju. Byli to ludzie o wysokim charakterze moralnym, którym można było zaufać, ponieważ zostali powołani jako urzędnicy publiczni w celu poświadczania dokumentów w handlu, weryfikowania tożsamości osób i zachowania integralności dokumentów.
Ciekawostką jest przeczytanie o historii notariusza i zrozumienie, że rola tego urzędnika na przestrzeni lat pozostała pod wieloma względami niezmieniona, a w innych zmieniła się. Jedną z cennych korzyści dla wszystkich jest dostępność mobilnych usług notarialnych, które sprawiają, że proces notarialny jest łatwiejszy i wygodniejszy. Jeśli chcesz zaoszczędzić czas i pieniądze podczas wykonywania ważnych dokumentów, zastanów się nad utrzymaniem mobilnego notariusza.